Mogen zijn groote naamgenooten hem een lichtend voorbeeld zijn! Zo kondigden mr. dr. Adrianus Buriks en Agatha Anna Geertruida van Linden van den Heuvell in 1919 de geboorte van hun zoon Pieter Karel Frits Wladimir aan.

Geboorteadvertentie Pieter Karel Frits Wladimir Buriks (De Tribune, 9 mei 1919)
Wie waren die naamgenoten dan wel? De geboorteadvertentie verscheen in het “revolutionair-socialistisch volksblad” De Tribune, dus dan weten we al ongeveer in welke hoek we het moeten zoeken.
Wladimir moet wel naar Vladimir Lenin verwijzen. De naam Pieter, die om de een of andere reden in de advertentie niet wordt vermeld, zou een vernoeming naar de Nederlandse socialistenleider Pieter Jelles Troelstra kunnen zijn. En Karel en Frits? Het enige wat ik kan bedenken is dat het varianten op de voornamen van Karl Marx en Friedrich Engels zijn. Heeft iemand misschien een andere suggestie?
Wie waren de “groote naamgenooten” van Pieter Karel Frits Wladimir? http://t.co/JxI73hfv #voornamen #politiekenamen
Waarom staat Pieter eigenlijk niet in de advertentie?
Wie waren de http://t.co/mV3Ftvem via @Vernoeming
@Jack: zal wel een foutje zijn geweest bij het doorgeven, neem ik aan. Waarom zouden ze bewust een naam weglaten?
Ha dat is mijn vader Ja toen waren er al communistenkampen in holland —en me moeder is joods dus weer feest —wie kent mijn vader graag met je kennismaken. http://www.youtube.com/watch?v=kKUMo_4l3A0