Bevrijd in Auschwitz: de Nederlandse overlevenden

De lijst van Nederlandse overlevenden van Theresienstadt die ik in september plaatste wordt bijzonder veel geraadpleegd. Kennelijk voorziet dit overzicht in een behoefte bij genealogen en geschiedkundig geïnteresseerden.

Daarom nu een tweede overzicht: de Nederlanders die bij de bevrijding van Auschwitz levend werden aangetroffen. Deze lijst verscheen op 6 mei 1945 in verzetskrant Paraat.

Het betreft hier dus niet alle Nederlandse overlevenden van Auschwitz, maar slechts degenen die er ten tijde van de bevrijding van het kamp nog waren. Veel gevangenen waren door de Duitsers in een poging het kamp te ontruimen naar andere kampen overgebracht en sommigen beleefden daar de bevrijding.

Selectie van gevangenen in Auschwiz (Yad Vashem)
Selectie van gevangenen in Auschwiz (Yad Vashem)

Bevrijd in Auschwitz

Naam, jaar en plaats van geboorte en soms adres.

  1. Izaak Aandagt, 1904, Breda.
  2. Hedi Abrahamson, 1935, Eindhoven.
  3. Erne Ajzner, 1873, Beregdaroc.
  4. Wilbrand Albers, 1897, Amsterdam.
  5. Marguerite den Arent, 1915.
  6. Fransie Assou, 1894.
  7. Jozef de Beer, 1914, Groningen.
  8. Abraham Beesemer, 1928, Amsterdam.
  9. Hartog Blitz, 1914, Amsterdam.
  10. Johan Bloemendaal, 1909, Amsterdam.
  11. Dora Block, 1915, Amsterdam.
  12. Anna Boas, 1905, Westerbork.
  13. Louis Boas, 1913, Eindhoven.
  14. Reymond Boas, 1886, Den Haag.
  15. Gertrude Braunberger, 1917, Westerbork.
  16. Frederike Broekman, 1907, Arnhem, Novalaan 57.
  17. Frieda Bromet, 1925, Amsterdam.
  18. Rebecca Bromet, 1897, Amsterdam.
  19. Henri Bronkhorst, 1906, Amsterdam.
  20. Netty Buchel-Boas, 1925, Amsterdam.
  21. Bettie Bukazo, 1921, Westerbork.
  22. André Cats, 1913, Eindhoven.
  23. Dr. Frans Cohen, 1899, Amsterdam.
  24. Philip Cohen, 1907, Utrecht.
  25. Margreet van Dam, 1908, Roermond.
  26. Clara Ebracht, 1910, Amsterdam.
  27. Sofia Elingrad, 1905, Rotterdam.
  28. Johanna van Gelderen, 1910, Arnhem (alsnog overleden).
  29. Abraham Hacker, 1911, Den Haag.
  30. Elisabeth Haeger-Cats, 1907, Amsterdam.
  31. Aaltje Hecht, 1908, Amsterdam.
  32. Michel Hegt, 1900, Breda.
  33. Rudolf Hartog, 1889.
  34. George Hirsch, 1902, Amsterdam.
  35. Max Hollaender, 1910, Amsterdam.
  36. ? Idanu, 1939, Eindhoven.
  37. Raphael Israël, 1904, Nijmegen.
  38. Helene Izaaks, 1894, Adam, Hoofddorppl
  39. Betty Jacobs, 1921, Westerbork.
  40. Elisabeth Jacobs, 1921, Amsterdam.
  41. Heinz Jakobson, 1935, Eindhoven.
  42. Philip de Jong, 1913, Millingen.
  43. Kansel, 1915.
  44. Eliazer Kater, 1886, Tilburg.
  45. Elias Kleerekooper, 1898, Eindhoven.
  46. Judith Klein, 1904, Utrecht.
  47. Benjamin van Kloeten, 1891, Scheveningen.
  48. Elizabeth van Kloeten, 1909, Scheveningen.
  49. Her. Knap, 1910, Westerbork.
  50. Jonas Knoop, 1903, Adam, Tugelaweg 52.
  51. Judith Koker, 1892, Amsterdam.
  52. Barend Konijn, 1899, Amsterdam.
  53. Albert Kooi, 1924, Enschede, E. van der Markstraat 50.
  54. Joseph Koopman, 1906, Eindhoven.
  55. Victor Koster, 1900, Den Haag.
  56. Katarina Kro, 1894, Szatelfyen.
  57. Kuiper-Springer, 1906, Amsterdam.
  58. Hartog Lakmaker, 1922, Amsterdam.
  59. Henri de Lange, 1897, Amsterdam.
  60. Johanna de Lange, 1902, Amsterdam.
  61. Margaretha Leger, 1898, Antwerpen, Schorpioenstraat 34.
  62. Sally de Lieme, 1897, Zuidlaren.
  63. Max E. Mannheimer, is nu in Londen.
  64. Ester Matis, 1892, Amsterdam.
  65. Herman Menko, 1925, Winterswijk.
  66. Ludwig Meijer, 1901, Amsterdam.
  67. Henry Mildenberg, 1913.
  68. Dina Mlinak, 1900, Amsterdam.
  69. v.d. Muizenberg, 1891, Den Haag.
  70. Leo Muller, 1897, Groningen.
  71. Greta Neuhoff, 1898, Voorburg.
  72. Hans Noach, 1935, Eindhoven.
  73. Roosje Noach, 1932, Eindhoven.
  74. Jetty Oczeret, 1886, Amsterdam.
  75. Rosette d’Oliviere, 1931, Amsterdam.
  76. Elli Orlow, 1913, Utrecht.
  77. Levi Ossendrijver, 1922, Rotterdam.
  78. Elizabeth Pekel, 1906, Brussel.
  79. van Pels, 1920, Amsterdam.
  80. Christina Perk, 1912, Amsterdam.
  81. Izaak Perlberg, 1892, Asseb.
  82. Justin Philips, 1898, Eindhoven.
  83. Klaraa Pita, 1921, Westerbork.
  84. Sofia Polak, 1924, Bussum, Kerkstraat 80.
  85. Arthur Pop, 1912, Amsterdam.
  86. Debora van Praag, 1926, Amsterdam.
  87. Beppy van Praag, 1928, Amsterdam.
  88. Rabinowicz, 1899, Amsterdam, Nieuwe Heerengracht 5.
  89. Greta Rodenburg, 1918, Amsterdam.
  90. Beppie Roeper, 1925, Utrecht.
  91. Adelheid Roet, 1925, Amsterdam.
  92. Ina Rosenberg, 1927, Amsterdam.
  93. Demos Samson, 1897, Amsterdam.
  94. Sanders, Groenstad, 1919, Amsterdam.
  95. Kaethe Shallo, 1908, Amsterdam.
  96. Louis Simons, 1913, Amsterdam.
  97. Jack Slager, 1933, Eindhoven.
  98. Leonora Slager, 1936, Eindhoven.
  99. Lidia Slager, 1905, Eindhoven.
  100. Bettie Speyer, 1895, Amsterdam.
  101. Bettie Spinoza, 1918, Amsterdam.
  102. Gretha Steigman, 1893, Gita?
  103. Alida Stokvisch , 1909, Eindhoven.
  104. Henriëtte Stokvisch, 1941, Eindhoven.
  105. Bela Strauss, 1927, Amsterdam, Rapenburg 66.
  106. Kiek Strauss, 1919, Amsterdam.
  107. Salomon Tas, 1897, Hilversum.
  108. Salomon van Thijn, 1894, Rotterdam.
  109. Ed. Tohgelder, 1942, Eindhoven.
  110. Sara Turksma, 1916, Deventer.
  111. Ben Veijlberg, 1927.
  112. Rika Vieyra, 1914, Den Haag.
  113. Rachel Viskoper, 1911, Eindhoven.
  114. Robert Viskoper, 1938, Eindhoven.
  115. Herbert Voorzanger,1914, Den Haag, Meystraat 38.
  116. Jacob de Vries, 1914, Venlo.
  117. Roza Voorzanger, 1910, Amsterdam.
  118. Gerrit Wekker, 1893, Amsterdam.
  119. Jacob van West, 1916, Rotterdam.
  120. Sonja de Winter, 1921, Den Bosch.
  121. Heinz Witkowski, 1894, Szczecin.
  122. Josef Wolf, 1878, Rotterdam.
  123. Juda Wurms, 1913, Amsterdam.
  124. Dorita Wyman, 1910, Den Haag, Bonnstraat 80.
  125. David? Wijman, Amsterdam.
  126. Dr. Ed. L. K. Zeldenrust, is nu in Londen.
Gepubliceerd op

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *