Twee unieke BN’er-babynamen in twee dagen: maandag baarde Najib Amhali opzien toen hij zijn zoon Novëlle noemde. Dinsdag werd Jim Bakkum vader van dochter dochter Posy.

Foto: Jenny Downing / CC BY 2.0
Aanstellerig
Mijn eerste gedachte bij Posy was: o jee, weer een stel dat eerst even in het woordenboek had moeten kijken. Ik kende het woord posey alleen in de betekenis ‘pretentieus, aanstellerig’. Misschien wel een heel geschikte naam voor een showbizzkind, maar vermoedelijk is dat toch niet wat Jim en zijn vrouw Bettina voor ogen hadden.
Ruikertje
Ik had zélf beter eerst in het woordenboek kunnen kijken. Een posy is een nosegay, zoals dat in het Engels zo prachtig heet, een ruikertje, een bosje bloemen. Jims tweet over de geboorte lijkt erop te wijzen dat dat inderdaad de bedoelde betekenis is:
Best leuk eigenlijk. En Posy’s naam past goed bij die van haar oudere broertje(!) Lux.
Wat vind jij van de namen Posy en Lux? Stoort de betekenis ‘aanstellerig’ jou?
Myriam zegt
Ik vind het wel een leuke naam en kende hem al uit de film About Time.
A zegt
op telegraaf.nl staat dit:
“De musicalactrice beviel dinsdag van een dochtertje, genaamd Posy. De naam van het kleine meisje is een oude Engelse naam. “Bettina zag de film About Time waarin een klein Engels meisje Posy heet. We vinden de naam zo stoer en romantisch. En het past goed bij Lux.” “
Maarten van der Meer zegt
Dank!
Elisabeth zegt
er is een engels liedjes over posies.,
Ben zegt
Officieel andere voornamen, roepnaam Posy – en.wikipedia.org/wiki/Posy_Simmonds
Wilma zegt
Van kinderen is niet altijd openbaar officieel voor derden welke voornamen en achternaam zij hebben gekregen. Genealogisch onderzoek in eigen familiekring leverde nogal eens grote verschillen op. Door buitenstaanders werd een en ander overgenomen van verjaardagskalenders, roepnamen. Dat heb ik daarna allemaal moeten corrigeren toen de familie graag officieel een eigen boek wilde laten drukken – op tijd verbeterd waar mogelijk – bijzonder veel moeten schrappen om privacy bescherming.
Liesbeth zegt
Posy en Lux vind ik mooi. (Nu nog geen dubbele achternaam kiezen voor kinderen in Nederland?)
Hanneke zegt
Bakkum is een voornaam geweest in Nederland, als volgnaam gedragen (meertens.knaw.nl/nvb/).
*R*T* zegt
Lux vind ik nog gaan (doet me aan Lucas denken), maar Posy? Een poosie poseren?