Vernoeming.nl

De namenfluisteraar

  • Blog
  • Topnamen
  • Inspiratie
  • Tips
  • Contact
    • Over mij
    • Privacy

Louis en Marie stoten Lucas en Emma van de troon als populairste voornamen van Vlaanderen

  • Klik om te delen op Deel op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)

De Nederlandse top 20 van populairste kindernamen in het eerste kwartaal van 2013 kent een grote verrassing met Tess als nieuwe nummer 1 bij de meisjes. Bij onze zuiderburen zien we dit jaar zelfs twee nieuwe lijstaanvoerders. Louis en Marie namen afgelopen kwartaal de plaats in van Lucas en Emma, de Vlaamse topnamen van 2012.

Foto: John Mayer / CC BY 2.0

Foto: John Mayer / CC BY 2.0

Nieuwe nummer 1

Om de pret een beetje te drukken: Louis en Marie stonden in 2010 ook al op 1. De troonswisseling is dus niet zo opmerkelijk als in Nederland, waar Tess de lijst voor het eerst aanvoert.

De Vlaamse namenhitlijst is de afgelopen tien jaar gedomineerd door Emma (nummer 1 in 2003 t/m 2006, 2008, 2009, 2011 en 2012), Lotte (2007) en Marie (2010) bij de meisjes en Robbe (2003), Milan (2004 t/m 2007), Noah (2008), Lars (2009), Louis (2010) en Lucas (2011 en 2012) bij de jongens.

Stijgers en dalers

De meisjeslijst telt drie nieuwe binnenkomers: Olivia (15), Charlotte (17) en Lily (18) stoten Lina (vorig jaar op 19), Hanne (16) en Amber (13) uit de top 20. De grootste stijger binnen de top 20 is Anna (van 17 naar 11). Voormalig nummer 1 Emma zakt weg naar 5.

Bij de jongens maakt Jules een enorme klapper door van 20 naar 4 te stijgen, dezelfde positie die Julie bij de meisjes inneemt. Victor doet het ook goed en gaat van 16 naar 7. Nieuw binnen op nummer 20 is Lowie, de vervlaamste versie van topnaam Louis. Lowie verdrijft Robbe, in 2003 nog op 1, uit de top 20.

Top 20 populairste voornamen van Vlaanderen in het eerste kwartaal van 2013

De met een sterretje gemarkeerde namen staan ook in Nederland in de top 20.

Attention: The internal data of table “39” is corrupted!

Bron: Kind en Gezin, populairste voornamen van 1 januari 2013 t/m 31 maart 2013

 
 

Ook interessant

4 briljante reacties. Ik ben benieuwd naar de jouwe!

  1. Marjolein (via Facebook) zegt

    7 april 2013 om 21:40

    wel verschillend idd, maar toch wel vooral veel namen in dezelfde ‘sfeer’ als wat bij ons populair is.

    Beantwoorden
  2. Maarten (via Facebook) zegt

    7 april 2013 om 21:52

    Dat klopt inderdaad wel. Kort en redelijk ‘taalneutraal’, het zijn net andere namen maar ze lijken wel op elkaar.

    Beantwoorden
  3. Maarten van der Meer zegt

    8 april 2013 om 08:23

    Er zijn sinds 1 januari 2003 in Vlaanderen 14 meisjes geboren met de naam Maxima. De variant met accent, Máxima, komt niet voor. Nederland telt 21 Maxima’s (als eerste voornaam) en “minder dan vijf” Máxima’s.

    De Vlamingen vinden onze toekomstige koningin verhoudingsgewijs dus leuker dan wij! 🙂

    Beantwoorden
  4. Maarten van der Meer zegt

    8 april 2013 om 19:44

    Bedoel je het filmpje ‘Meneer Poep vindt zijn naam niet kut’? Dat heb ik al eens gebruikt in een artikel 🙂 http://www.vernoeming.nl/onwelvoeglijke-achternamen-belgie

    Beantwoorden

Geef een reactie Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair

Waarom je de naam van je baby pas na de geboorte moet vertellen

106 Reacties

Creatief vernoemen: 100 ouderwetse voornamen en hun moderne vormen

180 Reacties

Daan en Anna zijn de populairste babynamen van 2016

102 Reacties

12 redenen om je kind meer dan één voornaam te geven (en 3 om dat niet te doen)

128 Reacties

Vernoemen: hoe hoort dat eigenlijk?

202 Reacties

Jongensnamen

  • Naamzoeker
  • Top-1000
  • Op alfabet
  • Aantal letters

Jongensnamen

  • Amerikaans
  • Bijbels
  • Bijzonder
  • Chic
  • Dubbel
  • Engels
  • Frans
  • Fries
  • Genderneutraal
  • Hip

Jongensnamen

  • Iers
  • Kort en Hollands
  • Nederlands
  • Onontdekt
  • Ouderwets
  • Stoer
  • Uniek
  • Uniseks
  • Vlaams

Meisjesnamen

  • Naamzoeker
  • Top-1000
  • Op alfabet
  • Aantal letters

Meisjesnamen

  • Amerikaans
  • Bijzonder
  • Chic
  • Dubbel
  • Engels
  • Frans
  • Fries
  • Genderneutraal
  • Hip

Meisjesnamen

  • Iers
  • Kort en Hollands
  • Nederlands
  • Onontdekt
  • Ouderwets
  • Stoer
  • Uniek
  • Uniseks
  • Vlaams

Copyright © 2010-2017 Maarten van der Meer / Vernoeming.nl

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze site zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van deze site, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.Ok