Rapper Keizer, bij niet zo in hiphop geïnteresseerden vooral bekend van Ali B op Volle Toeren, is vader geworden. Zijn vriendin Samiera Verveer beviel gisteren van zoon Shayne Giancarlo Eliano Rozelsky.
Update: Of heet hij nu Prince Shayne Giancarlo Eliano Rozelsky? Keizers geboorteaankondiging is daar niet helemaal duidelijk over: ‘My newborn Prince Shayne Giancarlo Eliano Rozelsky Lie-A-Jen’. Is Shayne nu zijn prins of héét hij Prince?

Foto: Instagram
De kleine Shayne is niet de eerste in het gezin die op een opvallende voornaam heeft. Zijn oudere zussen heten J’Charell, Jamia Ay-lien en Jevailey. Een mooie set typisch ‘zwarte’ namen: zwarte Surinamers en Antillianen zijn al sinds de jaren 80 bezig een heel eigen namencultuur te creëren. De namen van deze vier kinderen kinderen zijn daar een fraai voorbeeld van.
De in Paramaribo geboren rapper, die officieel Rozelsky Steve Lie-A-Jen heet, heeft nog niets losgelaten over het waarom van de namen van zijn zoontje.
Rozelsky zal wel een vernoeming naar hemzelf zijn. Ook Giancarlo lijkt een vernoeming. Ik vond een wat onduidelijke tweet van moeder Samiera uit 2010, waarin ze schrijft: ‘BirthdayGirl and birthdayBoy Giancarlo and Jevailey one love we’ll never forget you R.I.P babybro’. Zou Giancarlo haar overleden zoontje zijn geweest?
Shayne is een spellingsvariant van de Ierse naam Shane, die is afgeleid van Johannes. Giancarlo is Italiaans voor Jan-Karel. Het Spaanse en Italiaanse Eliano komt van de Latijnse naam Aelianus, al zou je ook aan een verbastering van Elias kunnen denken. Rozelsky is een Slavische achternaam. Ik ben erg benieuwd hoe Keizer zelf aan die voornaam komt.
Wat vind jij van de naam Shayne Giancarlo Eliano Rozelsky? En van de namen van zijn zusjes? Laat een reactie achter!
jada/chero says
Ik zal je iets zeggen linda niet alle surinamers zijn getto misschien ben jij getto alsof keizer getto is want keizer is Surinaams ja dus beter praat je normaal hoor je doet stoer maar dat ben je niet en trouwens je doet verdacht misschien ben jij Surinaams of antaljaans beter praat je normaal want misschien ben jij de enige die getto is praat normaal over surinamers en antaljaners want als jij antaljaans bent praat ik ook niet over je praat normaal gewaarschuwd À.U.B
jada/chero/yeme says
en nog iets je bent tog turks of een marokaan ben je tog linda beter praat je normaal anders ga ik over jouw taal praten hoor nogmaals A.U.B
Cacharel says
In het hele stukje, bevalt het woord ‘zwarte’ en ‘typisch zwarte namen’ mij totaaaaaal niet. Ben zelf van Surinaamse afkomst en 1 ding weet ik zeker dat wij de kleur zwart niet hebben. Bruin zijn wij! En niet alle Surinaamse kindjes heten laquisha of ietsdergelijks net als hoe niet alle witte kindjes bloem of maan of jop of Piet heten! Dus als je een stuk schrijft over een Surinaamse rapper die een kindje heeft gehad, laat voortaan het woord zwarte en het etnisch profileren aan de kant. Hartstikke bedankt witte mensen!
Rob says
Wat ben jij ontzettend sneu, echt een droeftoeter. Lekker de racismekaart trekken, je verwacht het niet. Zeuren klagen en profiteren. Schaam je.
Ga gewoon eens werken en je steentje bijdragen aan de maatschappij, ok?
Cacharel says
En voor de duidelijkheid. Shayne is een Engelse naam. En heel veel witte kindjes in Amerika heten zo. Dus hoezo omdat een bruin persoon zijn kind zo noemt is het ghetto. Vuile rasicten hier. Bah